سرخ کننده های قهوه ( دستگاههای رست قهوه )

سرخ کننده قهوه : سرخ کردن یا بو دادن دانه ی قهوه (رست قهوه) اولین گام برای تهیه دانه قهوه قابل مصرف است . طعم ومزه ی تلخ قهوه با میزان و چگونگی سرخ شدن دانه ها رابطه مستقیم دارد . در گذر زمان ، سرخ کردن قهوه با ابزار و روش های مختلفی انجام شده است . در ابتدا ، برای سرخ کردن دانه های قهوه از سرخ کن های تابه ای استفاده می شد.

اما به مرور زمان متوجه متوجه شدند کخ سرخ کردن قهوه در این تابه ها موجب می شود تا دانه ها به طور یکنواخت سرخ نشود و عمل سرخ کردن نیاز به حرکت و تکان مداوم دارد و این دلیلی برای ساختن سرخ کن های استوانه ای شد . پیشرفت در عمل سرخ نمودن قهوه در قرن 18م ادامه یافت و موجب تغییرات مهم دیگری در این زمینه شد .

استفاده از ذغال چوب و ذغال سنگ و گاز

استفاده از ذغال چوب و ذغال سنگ و گاز در قرن های 18 و 19 میلادی متدواب بوده است . بعدها نیروی برق آمد و باعث تحول شگرفی در سرخ کن ها شد . بدیهی است که یکی از این تحولات در منبع حرارت بود .

نیروی برق ، نه تنها موجب کاهش سطح نیاز به نیروی کار شد ، بلکه عملکرد ظرف استوانه ای شکل را نیز افزایش داد .

گرچه ظرف استوانه ای شکل ویتوریا با استفاده از نیروی برق ، می چرخید اما برای گرم کردن ظرف سرخ کننده ، از زغال سنگ استفاده می شد . بعدها در این دستگاها به جای مخزن آهنی ، از مخزن استیل استفاده می شد که محکم تر ، تمیز تر و گران تر بود . اما با توجه به هزینه ای که نیروی حرارتی دارد . سرخ نمودن حجمی وسیع تر ، با استفاده از همان مقدار انرژی ارزان تر شد .

دستگاههای سرخ کننده قهوه قدیمی | خرید قهوه | قهوه جی

قدمت ظروف سرخ کننده استوانه ای

تولید ظروف استوانه ای بیشت از 200 سال قدمت دارد . و هنوز هم برای سرخ کردن قهوه استفاده می شود .

دستگاه استوانه سرخ کننده قهوه | رست قهوه | خرید قهوه قهوه جی

در سرخ کننده های قهوه نوع قدیمی ، یک کارگر ارشد ، میزان دمای لازم دانه قهوه را حدس می زد. یا اینکه بر حسب نوع امکانات موجود برای سرخ کننده ی قهوه ، از نوعی درپوش استفاده می شد . امروزه در مرحله ی سرخ کردن قهوه ، درجه حرارت ماشین کنترل می شود . لذا سیستم می تواند ، هنگامی که دانه قهوه به طور کامل سرخ شد ، خود به خود خاموش شود .یکی از جالب ترین موارد پیشرفت در میان سرخ کننده های مدرن قهوه ، از بین بردن اتوماتیک وار پوسته ی نقره ای است .

خرید قهوه | قهوه جی ، بهترین قهوه

سرخ کننده قهوه نوع wolverline jet zone  از دیگر سرخ کننده های دارای هوای گرم است با استفاده از جریان هوای گرم در قسمت زیرین دانه های قهوه که در یک ظرف شیشه ای قرار دارند ، کار می کند کوتاه بودن مدت زان سرخ شدگی ، موجب حفظ خاصیت اسیدی در دانه های قهوه شده و میزان به هدر رفتن وزن آن را کاهش می دهد . این شیوه ، از جنبه نظری ، معطر کردن هر چه بهتر عصاره را امکان پذیر می کند .

دستگاه سرخ کننده گردان قهوه ، این ماشین یک سرخ کننده با هوای گرم است .

تفاوت میان این وسیله با سایر نمونه ها ، کنترل کیفیت دانه ها می باشد . در دستگاه سرخ کننده گردان ، دانه های قهوه از قسمت پایین ، داخل یک لوله می شوند . هوای گرم دانه را از طریق یک لوله با فشار به سمت بالا و به طرف مخزن دانه ها وارد می کند . این عمل باعث می شود دانه های قهوه به طور موثری در یک زمان سرخ شوند .

مدل های کوچک و بزرگی از سرخ کننده گردان قهوه در بازار وجود دارد . این وسیله برای استفاده در کارگاههای کوچک تهیه ی قهوه ، طراحی شده است . این دستگاه در هر مرحله از کار می تواند حدود 500 پوند از دانه ها را سرخ کند . بعضی از مدل های این دستگاه قابلیت بسته بندی دانه را پس از سرخ شدن نیز دارد .